Sohbet Bedava Sohbet Chat Odaları

1 sene önce admin tarafından eklendi. 416 kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Bugün sizlere en çok vakit geçirdiğimiz , en çok üzerinde tanımamıza sebebp olan olayların yaşandığı ve en çok muhabbetin olduğu chat odalarından bahsedeceğim. Bildiğiniz üzere genç , olgun , yaşlı bir çok kişi bu odalarda ücretsiz dostlar edinip , akşam işi bitişinde , okulu çıkışında , mesai bitimi olan her yerden bir an önce odalara bağlanıp arkadaşlarımıza ulaşmak isteriz.İşte bu sebepten dolayı bu odalar dolu ve taşıyor diyebilirim.Eskiden daha çok rağbet vardı ancak şimdilerde ise daha farklı bir rağbet var.Birbirleriyle sanalı real ortama taşıyan bir çok ciddi evlilik , ciddi arkadaşlık , ciddi sohbet düşünen dop dolu sevgi ile dolup taşan insanlar bu muhabbet odaları sayesinde günün stresini atıp , burada kafa dağıtabiliyorlar.
Burada Sohbetebasla.net adı üzerinde bir çok sohbete ev sahipliği yapıp kullanıcıları güvenli bir şekilde iletişim sağlayabilmeleri için en güzel şartları sağlıyor.Özellikle tercih edilmemizin sebebi diğer arkadaşlık siteleri , sosyal ağlar gibi kullanıcılardan özel, kişisel bilgi almayıp, özellerine ve mahrumiyetlerine saygı duyduğumuz içindir.Burada kullanıcılar iki şey için endişe etmemeleri gerekiyor. Birincisi nick şifresi , ikincisi kanal şifresi ve kanal ortamı ve huzurunun olması.

Sohbetebasla.net nasıl işliyor ?

Çokca merak edilen sorulardan biri de bu burada insanlar tam olarak ne yapıyor ve site yönetimi nasıl işliyor. Burada ilkin Internet relay chat ( IRC ) protokplü ile hizmet verdiğimizi söylemek isteriz.Bu ne demek diye soracak olursanız , Eski sistem ile kullanıcılara text yani yazılı chat hizmeti demek. Ayrıca IRC protokolü Nick ve nickinize ait özel profil bilgilerini kontrol etmek , Kaydettiğiniz özel kanalı kaydetmek , gizlemek , mesaj gönderimine kapatmak , davete uygun hale getirmek yada sadece kayıtlı-kayıtsız kullanıcıların girişlerine uygun hale getirmek gibi ayarları içerir. Ayrıca memoserv memo servisi ile kullanıcıların birbirileri arasında özel mesaj gönderimini sağlamaktır. IRC protokolü ayrıca genel sohbet odalarında Voice (+) , Halfop (%h) , Op (@) , Sop (&) , Founder (~) , gibi prefixleri yani yetki simgelerini kullanmanıza olanak tanır.Bu belki bulunduysanz bilirsiniz sesli chat sitelerinde mevcut yetkilendirmenin text halidir ve en eski biçimdir.

Sohbetebasla.net üzerinde neler yapabilirim ?

Sitemiz diğer sitelerin aksine kullanıcıların özgürce ve rahatça kendi özel kanallarında yada genel odalarda ve yahut özellerinde muhabbet edebilmelerine olanak tanır. Sizler diyelimki belli bir arkadaş grubunuz var ve bu arkadaş grubu ile bir özel kanalda kimsenin giremeyeceği şekilde yanlız kalıp konuşmak yada görüşmek mi istiyorsunuz? O zaman bu sitede bunu yapmanız mümkündür.

  • Chanserv ile kanal kayıt edebilirsiniz.
  • Nickserv ile rumuzunuzu kendinize özel hale getirebilir ve profil kaydı oluşturabilirsiniz.
  • Memoserv ile kullanıcılarla yada kendi arkadaşlarınızla online yada offline mesajlaşma yapabilirsiniz.
  • Operserv ile tüm kanallarda sınırsız yetkiye sahip olun. ( Eğerki ircop yada admin iseniz operserv komutları sizin kullanımınıza açılır ve sınırsız yetki kullanabilirsiniz. )
  • Genel odalarda arkadaşlar edinebilirsiniz. (Kız arkadaşın mı yok yada kızlarla sohbet mi etmek istiyorsun yine burası tam sana göre. )
  • Yaz ve paylaş. ( sitede belirli bir muhabbete dair belli bir kanal logunu arkadaşlarınızla facebook, twitter gibi sosyal ağlarda paylaşabilirsiniz)

Sohbetebasla.net ile eski sohbet arkadaşlarınızı bulun!

Sitemiz yine bir çok eski , kapanan chat sitelerinde arkadaşlarını kaybeden yada bulamayanlar için #eskisohbet kanalımız mevcuttur.Bu kanal sayesinde eski mirc arkadaşlarınızla görüşmeniz mümkündür. Özellikle text chat’in bir özelliğidir, insanlar burada arkadaş edindikten sonra uzun yıllar onları unutamazar ve onlarla yine ücretsiz ve güvenli bir şekilde görüşmek isterler.İşte busohbet odası ve avrupa sohbet tamda böyle bir durumu özetliyor diyebilirim.

Google Aramaları

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.