Genel Leonardo da Vinci Tablosunun Gizemli Sırrı Çözüldü

4 ay önce ayaz yerimdar tarafından eklendi. 227 kez görüntülendi. 0 yorum yapıldı.

Selamlar değerli Sohbetebasla.net ailesi bugünkü chat sitemizdeki yazımız; Leonardo da Vinci‘nin tablosudur alttaki resim!

İsanın havarileriyle (12 tane) yediği son akşam yemeğini çizmiştir. Tam 12 havariymiş yanındakiler, o’na inanan, yol arkadaşlığı yapan. Ama onlardan iki tanesi İsayı para ve güç karşılığı satmışlar. İsa büyük acılar çekmiş, işkenceler görmüş, Tanrı dayanamayıp çarmığa çakıldığı anda yanına aldığı varsayılır. O bir peygamber olmuştur. O’nu satan havarileri ise azap ve eziyet içinde can vermiştir. Okuduğum zaman beni çok etkiledi, elhamdülillah müslümanız ama geçen internette bu tabloyu gördüm, sonra hakkındaki yazıları okudum ve derinden etkilendim. Evet iyi kötü bir şeyler kulaktan dolma biliyordum ama gerçek çok daha acıymış! Aynı sofradasın ama herkesin niyeti ve amacı başkaymış.
Sonları ise fevkalade düşündürücü. Kötü dediğimiz insanın ya günahını alıyorsak ve bunun günahı bize yazılıyorsa! Her gördüğün resim, aldığın duyum ya da durum gerçekçi olmayabilir o zaman. Beni sevmiyor dediğin insan, seni sevip dualarında anıyor olabileceği gibi, beni seviyor dediğin insan ise kötü ve üzgün olmanı, mutsuz olmanı arzu edebilir. Umarım her daim gönül gözümüz açık olsun ki kimsenin ahını ve günahını almayalım. Yahut tam tersi onun tatlı sözüne, gülen yüzüne kanmayalım. En güzeli; saf yürekle ve iyi niyetle bir kulun ettiği dualarda ve dileklerde olalım! İşte o paha biçilemez. Düşmanın taşı, kılıcı bize zarar vermez. Dost bildiğinin taşı acıtır yüreklerimizi. Her daim gerçeğini yaşayalım iyinin de, kötününde. Mış gibi, miş gibi olmayanını ya da yalnız kalsın gönüllerimiz, sonradan kırılacağına!

Birdahaki yazımızda görüşmek üzere.

Google Aramaları

Yapılan Yorumlar

Yorumlarınız yönetici onayından sonra yayınlanacaktır.